Aktywność fizyczna przy endoprotezie stawu biodrowego u 60-latka

Witam Państwa - jestem szczęśliwym posiadaczem endoprotezy stawu biodrowego w wieku 60 lat - w związku z powyższym mam pytanie - jaki typ roweru (damka, względnie typowy męski z górną ramą)będzie dla mnie bezpieczniejszy, pytanie drugie czy narty biegowe są wskazane bo o zjazdowych raczej chyba należy zapomnieć tak jak o tenisie - chyba że stołowy. Z góry dziękuje za poradę i pozdrawiam. Ale w pimponga chyba mogę zagrać.

Dzień dobry,

W przypadku wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego proszę pamiętać o ustawieniu wysokości siodełka tak, aby siedząc na rowerze zachować kąt prosty w tymże stawie. Istotniejsze jest tutaj uregulowanie wysokości siodełka niż sam typ roweru. Odradzam narty zjazdowe i tenisa- proponuję pływanie, nordic walking. Ważne jest również jak bardzo był Pan aktywny przed samym zabiegiem. Jeśli dość często uprawiał Pan sport to ma Pan po zabiegu większe predyspozycje do powrotu do dawnej aktywności fizycznej niż osoba mniej aktywna. Ping pong oczywiście może być :)

Pozdrawiam serdecznie.