Aktywność fizyczna przy niewydolności żylnej kończyn dolnych

Jak ma wyglądać aktywność fizyczna w przypadku stwierdzenia niewydolności żylnej kończyn dolnych ? dodam, że na co dzień ćwiczę siłowo (ćwiczenia na siłowni, treningi biegowe)

Ćwiczenia siłowe powodują zwiększenie ciśnienia w uszkodzonych już naczyniach i nie mają dobrego wpływu. W takiej sytuacji wskazany jest raczej trening kardio/aerobowy.