Aktywność fizyczna przy wypuklinie między 4. a 5. kręgiem

Witam, mam wypuklinę między 4 a 5 kręgiem. jaką aktywność fizyczną mogę uprawiać z tą przypadłością? Jedne z lekarzy powiedział że nie powinnam absolutnie pływać krytą żabką, ale mogę biegać a drugi z kolei twierdził kompletnie odwrotnie. W takim razie jak mogę pływać i czy mogę biegać?Pozdrawiam, Monika

Witam,
wypuklina może być, jednocześnie może nie być objawów (bólu). Jeżeli jest ból to najważniejszą sprawą jest, żeby go nie wywoływać, czyli unikać czynności, które ból wywołują (ma nie boleć w trakcie i po aktywności/ruchu/czynności). No i oczywiście konsultacja z neurochirurgiem, który skieruje na leczenie operacyjne lub zachowawcze. Jeżeli zachowawcze nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść na basen i z niego w pełni korzystać. Jeżeli chodzi o żabe to raczej chodziło o otwartą (czyli głowa cały czas nad wodą). Jest to pozycja o tyle szkodząca, że dochodzi do stałego napięcia prostowników grzbietu co może powodować wywołania lub nasilenia dolegliwości. Proponuję popróbować z basenem a pomysł biegania zamienić na orbitrek lub nordic walking. Pozdrawiam Dziękuję.