Aktywny tryb życia a stosowanie środków farmakologicznych w leczeniu psychiatrycznym

Witam! Mam 43 lata ,od 1,5 miesiąca chodzę na terapię psychodynamiczą/duży stres w pracy i w rodzinie/ i terapeutka zasugerowała mi wizytę psychiatry w celu ustalenia i dobrania środków farmakologicznych.Czy one są mi potrzebne.Dużo czytałam i wszystkie depresanty itp uzależniają,a chciałabym mieć jasność umysłu gdyż prowadzę sportowy styl życia.Czy mogę się wspomóż takimi preparatami jak Nervomixforte ,czy Detresan Max lub Revitasens,przyjmuję też suplementy jak BCCA,termogenik Thermal pro.

Witam serdecznie,
Myślę, że sesja z terapeutą może być dobrym momentem na wypowiedzenie swoich obaw i wspólne zastanowienie się z czego mogą one wynikać. Wizyta u psychiatry również jest miejscem na pytania i rozwiewanie Pana wątpliwości - ostateczna decyzja o przyjmowaniu leków należy i tak do Pana.
Z perspektywy psychologa (nie jestem lekarzem) mogę Panu powiedzieć, że leki przeciwdepresyjne, przeciwpsychotyczne nie mają potencjału uzależniającego. Potencjał uzależniający mają benzodiazepiny, a więc leki o szybkim działaniu, mające na celu np. ustąpienie lub złagodzenie psychicznych i somatycznych objawów lęku. Ale szerzej należy porozmawiać o tym z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak (karolinapietrzak.pl)

Dzień dobry!

Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą, aby wspólnie omówić, czy jest zasadne rozpoczęcie leczenia farmakologicznego, jakie mogłyby być dla Pani tego korzyści, a jakie minusy.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie, wysłałem do Pani odpowiedź
na Pani prywatny adres, ponieważ dodała Pani tutaj kilka nowych szczegółów, kóre były mi nie znane. W każdym razie z tego co już wiem -
wizyta u psychiatry w chwili obecnej jest bezsasadna natomiast radziłbym zmianę rodzaju psychoterapii. Szczegóły w mailu. Pozdrawiam