Alergia a stosowanie makijażu

Witam Mam na imię Klaudia i mam 18 lat. Jestem dość silnym alergikiem(szczególnie pyłki i kurz), od pewnego czasu(odkąd zaczęłam używać jakichkolwiek kosmetyków do malowania twarzy) na twarzy zaczęły pokazywać mi się czerwone plamy które swędzą i schodzi z nich skóra. Co robić by zniknęły? Odstawiłam kosmetyki ale ciężko by plamy zniknęły co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie tez uczulenie. Proponuje udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.