Alergia czy infekcja?

Moja córka w wieku dziesięciu lat zachorowała na zapalenie oskrzeli. Brała antybiotyk tylko 4 dni, po tym okresie inny lekarz podejrzewał astmę i przepisał inhalator. Między czasie dostała zapalenie spojówek, ale szybko ustąpiło. Kilka miesięcy później dostała miesiączkę. Od tego czasu co miesiąc łapie infekcje różnego pochodzenia, np: bakteryjne zapalenie gardła. Zawsze była alergikiem, ale nigdy tak nie chorowała. Dodam, że w tej chwili jest odczulana na roztocza kurzu domowego. Nadal choruje, mimo że zrobiło się ciepło. Niedawno miała robione badania krwi i wszystko było ok. Strasznie się martwię, proszę o radę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Opisane przez Panią objawy, ze względu na swą małą charakterystyczność, mogą być związane z bardzo wieloma stanami chorobowymi u dzieci.

Stąd też nie ma możliwości, by bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, udzielić Pani bardziej wyczerpującej odpowiedzi. Nie jest to możliwe w ramach porady internetowej. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia dziecka.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl