Alergia i astma a picie naparu z czystka

Proszę o poradę.Od kilku lat borykam się z alergią i astmą.Zażywam Symbicort320,Rupafin10,Milukante10.Mimo regularnego zażywania nie zawsze czułem się dobrze.Za namową znajomych zacząłem pić herbatę z czystka,nie licząc na efekty.Po ok. 3 tyg. odczułem wyraźną poprawę:żadnych duszności,kaszlu i zmęczenia.Po ok.1,5 mca codziennego stosowania zaprzestałem.Po kilku dniach zacząłem czuć się źle:zmęczenie,drapanie w gardle,duszności,ból dłoni i stóp oraz palców. Co mam z tym zrobić? Tomasz l. 38.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli Pańska astma nie jest dobrze kontrolowana to warto rozważyć włączenie doustnych glikokortykosteroidów do terapii. Jeżeli odczuwa Pan obiektywną poprawę po stosowaniu naparu z czystka prosze go dalej stosować. Nie są znane doniesienia medyczne o jego korzystnym dizałaniu u osób z astmą, tym niemniej ważne jest, że w Pana przypadku ma on korzystny efekt.