Alergia na białko - jakie ryby podawać dziecku?

Witam, szukam informacji, które ryby można podać dziecku z alergią na białka? Dodam, że dziecko ma 2 latka i może jeść łososia.

ponad rok temu

Witam serdczenie!
Ryby są bardzo pokarmem mocno uczulającym. Dzieci uczulone na ryby różnie manifestują objawy chorobowe oraz mogą reagować na takie, na które inny alergik nie reaguje wcale.
Wskazane jest podawanie łososia, halibuta, względnie dorsza. Zalecana jest jednak obserwacja dziecka czy nie dochodzi do odczynu po podaniu obiadku. Można oczywiście próbować rozszerzać dietę diecka podając na początku małe ich ilości, zwiększając ewentualnie jej ilość.
Pozdrawiam.