Alergia na białko mleka krowiego a ulewanie u dziecka

Mój 8 miesięczny synek ma alergie na białko mleka krowiego. Stwierdzono ją w 3 miesiącu jego życia na podstawie problemów żołądkowych tj. krew i śluz w stolcu,wymioty, silne bóle brzucha, częste biegunki. Od tego czasu syn je Nutramigen LGG zagęszczany Nutritionem, gdyż od początku bardzo mocno ulewał. Mimo specjalnego mleka, zagęszczacza i syropu Gastrotus Baby syn nadal ulewa po każdym posiłku, czasem są to nawet "chlusty" i często zdarza mu się wymiotować. Po słoiczkach również. Jak mu pomóc?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto udać się na wizytę do specjalisty gastroenterologa dziecięcego. Po ustaleniu przyczyny nieprawidłowości zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.