Alergia na histaminę a przewlekły stan zapalny jelita grubego

Witam, właśnie zrobiłam testy alergiczne, i wyszła alergia na histaminę: 5/25. ( od lat leczę się na przewlekły stan zapalny jelita grubego, nieokreślony, do tego doszedł w sierpniu stan zapalny żołądka i przełyku, mam też 50 % niewydolność nerek) Proszę powiedzieć, bo nie rozumiem jeszcze o co tu chodzi. Czy alergia na histaminę mogła wywołać stany zapalne przewodu pokarmowego czy odwrotnie?czy te choroby się w ogóle łączy?Alerg. nie chce leczyć ze względu na nerki, czy słusznie?Bywam opuchnięt

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zapalenie przewodu pokarmowego może być skutkiem alergii. W kwestii wyjaśnienia z całą pewnością nie jest to alergia na histaminę a alergia na jakiś antygen, który powoduje wyrzut histaminy czyli związku działającego w czasie reakcji uczuleniowej czy alergicznej.