Alergia na kurz

Mój syn jest uczulony na roztocze kurzu domowego i pierze, był odczulany przez 5 lat myślałam, że problem zniknie ale niestety ...wystarczyło, że wyjechał na wakacje i wrócił znowu z podobnymi objawami jak poprzednio tzn. katar, ból głowy, zaczerwienione oczy ...co mam robić czy to odczulanie coś dało czy straciliśmy czas i stres syna który znienawidził zastrzyków..

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Niewiem przeciwko czemu dokładnie syn był odzculany. Być może szczepionki odniosły skutek, ale były skierowne przeciwko jedenemu ze zdiagnozowanych u syna jako pozytywne alergenów.

Jesli nawet odczulano go przeciw wszystkim zdiagnozowanym u niego alergenom, to nie mozna wykluczyć, iż nie wykryto wszystkich alergenów, na jakie jest uczulony. Jeśli tak, to choć niewrażliwy na powyższe, mógł , zwłaszcza w nowym otoczeniu, zostać narażony na takie, z którymi na codzień nie ma kontaktu, więc wcześniej niewiedzieliście o tej nadwrażliwości.

Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć nieskuteczności szczepionki, jednak wyniki odczulania są zazwyczaj dobre.
Ewentualną porażkę można będzie potwierdzić późną jesienią i zimą w sezonie grzewczym, kiedy roztoczy jest najwięcej.

Pozdrawiam serdecznie