Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia na leki a obrzęki języka

Mam stwierdzon alergię na leki Pabialgina, Diclac, Pimafucin, Dalacin. Zawsze mmiałam swedzaca wysyłkę na całym ciele . Czy objawy u mnie pozostaną takie same jak dotychczas czy mogą pojawić się obrzęki i duszności. Nie wiem czy jestem uczulona jeszcze na jakieś leki na pewno nie mam alergii na aspiryna prowokacja wyszła ujemnie. Bardzo boje się ze w przyszłości mogę dostać duszności i obrzęków języka. Czy mój organizm będzie reagował tak jak dotychczas swedzaca wysypka?
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety