Alergia na leki - jak można ją wykryć i jak ją leczyć?

Mój chłopak w tym roku nagle dostał alergii na leki. Za pierwszym razem po zażyciu P*** dostał okropnej pokrzywki (zrobił się purpurowy i dostał pęcherzy na całym ciele, jak po ugryzieniu jakichś owadów). Pojechaliśmy na pogotowie, dostał H*** dożylnie i jeszcze jakąś kroplówkę i mu zeszło. Jakiś miesiąc, może dwa od tamtego wydarzenia wziął tabletki na gardło S*** i alergia znów się pojawiła, tylko że tym razem od środka, zaczął puchnąć w gardle i na twarzy. Znów pojechaliśmy na pogotowie i znów dostał H*** dożylnie. Dodam, że kiedyś przyjmował już nie raz te leki i nic sie nie działo. I tu moje pytania - czy taka alergia może tak samo "zniknąć" jak się pojawiła? I czy możliwe jest, że się ode mnie zaraził (wiem, głupie pytanie, ale ja też jestem uczulona od urodzenia na P***). I jeszcze jedno, czy można jakoś wykryć na co jeszcze jest uczulony? Testy pokarmowe miał robione i wyszło, że jest wszystko w porządku. Wiem, że są jakieś testy chemiczne, ale na czym one polegają? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Szanowna Pani,

Istniejąca alergia nie zniknie samoistnie. Wyeliminowanie jej możliwe jest przy zastosowaniu tzw. szczepionek odczulających, jednak dostępne są one, przynajmniej narazie, tylko dla niektórych alergenów, nie ma wśród nich leków.

Zarażenie się alergią od drugiej osoby również nie jest możliwe.

W celu sprawdzenia, na co jeszcze uczulony jest Pani partner można wykonać testy skórne - płatkowe lub tzw. testy Prick oraz oznaczyć we krwi przeciwciała IgE specyficzne dla określonych alergenów.

Pozdrawiam serdecznie