Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia na mleko krowie u 5-miesięcznego dziecka

Witam moj 5msc synek ma alergie na mleko krowie.Pani doktor zabronila mi podawnia mu mleka ma dostawac tylko pokarmy stałe typu kisle zupki owoce. Ciezko jest bez mleka w nocy synek placze bo jest glodny i nie chce jesc zupki nie wiem co mam robic.dodam jeszcze ze ma problem ze skórą caly jest z sypany i non stop sie drapie.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam, Dzieciom w pierwszym roku życia nie podaje się mleka krowiego. Rzeczywiście u niemowląt może wystąpić alergia na białko mleka krowiego. Objawami takiej alergii może być min. wysypka, wymioty, częste ulewania, biegunki, W przypadku karmienia naturalnego u matki wprowadza się dietę eliminacyjną produkty mleczne, natomiast w przypadku karmienia sztucznego wprowadza się mleka modyfikowane zawierające hydrolizaty białkowe (np. Bebilon pepti, Humana HA, Nestle Nan HA, Nutramigen). W celu ustalenia odpowiedniego mleka dla Pana synka należy ponownie skontaktować się z lekarzem pediatrą. Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety