Alergia na nikiel a wysypka w obrębie skóry

Witam. Mam stwierdzoną alergię na nikiel . Objawiała się zawsze kontaktowo,ale od ponad roku dokucza mi pękanie ust,notoryczna drobna wysypka na nich i ich przesuszenie. Pomaga na to protopic zapisany przez dermatologa,ale problem powraca po dwóch,trzech dniach. Czy to może być alergia pokarmowa na nikiel? po jego zastosowaniu. Czy tak może objawiać się pokarmowa alergia na nikiel? Dermatolog zdiagnozował problem jako kontaktowe nieokreślone zapalenie skóry

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej mało prawdopodobne. Proponuje ponownie udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.