Alergia na pyłki a dostępne preparaty lecznicze

Witam Od kilunastu lat mam alergie na pylki, zazwyczaj tabletki dostepne w aptece zalatwialy sprawe. Od 3 lat mieszkam w Irlandii i objawy alergii znacznie sie pogorszyly na dodatek w tym roku nadal mam objawy alergii ale co dziwne tylko w domu i w pracy. Domyslam sie ze to moze byc alergia na kurz i roztocza poniewaz na dworze wszytskie objawy mijaja. czy istnieja jakies tabletki dostepne bez recepty ktore moga zlagodzic objawy swedzenia, zatkanego nosa i ciagle kichanie?? Dziekuje Kasia w.

Aleksander Ropielewski

Bez recepty dostępna jest loratadyna, która ma działanie przeciwhistaminowe i powinna złagodizć uczucie świądu. Pozostałe leki skuteczne w leczeniu alergicznego nieżytu nosa są dostępne na receptę.