Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia na roztocza przy astmie

mam alergie na roztocza i mam astme dusznosci wystepuja po kontakcie nietylko z kurzem ale rownierz po kontakcie z dymem , farbami ,lakierami i zimnym powietrzem Czy po odczulaniu na roztocza dalej bede miala astme ?Na dym i zimne powietrze przeciez sie nic nieda zrobic
ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam! Trudno jest do końca przewidzieć w jaki sposób zareaguje Pani na odczulanie. Objawy astmy, szczególnie tej związanej z ekspozycją na roztocza powinny się znacząco zmniejszyć, jednak prawdopodobnie tendencja do nadreaktywności oskrzeli na różne czynniki pozostanie. Powinna być ona jednak mniejsza niż przed odczulaniem na roztocza. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy