Alergia na sierść psią

witam, 2 tygodnie temu adoptowałam psa ze schroniska i stopniowo zaczęłam kichać, mieć katar i swędzą mnie oczy. od 3 lat mam psa Shih tzu i wszystko do tej pory było ok. czy jeśli będę przyjmowała leki typu Zyrtec, Claritine lub Xyzal to objawy ustąpią? jak mogę z tym uczuleniem walczyć? jeśli zdecyduję się na testy alergiczne to czy są one w stanie wykazać na co dokładnie jestem uczulona; sierść czy ślina? z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosowanie leków antyhistaminowych z pewnością zmniejszy nasilenie dolegliwości. Testy alergiczne ustalą dokładne źródło alergii. Proszę udać się na wizytę do specjalisty alergologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.