Alergia na żyto a spożywanie pieczywa

witam mam pytanie mialam ostatnio robione testy alergiczne skorne panel wziewny i wyszlo mi ze jestem uczulona na żyto. Czy to znaczy ze nie moge jesc pieczywa jakie sa obiawy

Alergia wziewna na żyto to alergia na pyłki, której objawy pojawiają się wraz z pyleniem żyta w okresie od maja do końca lipca. Główne objawy to nieżyt nosa, który może być połączony z zapaleniem spojówek. Zatem z powodzeniem może jeść Pani pieczywa i inne produkty zawierające żyto.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Alergia wziewna na zboża nie wyklucza możliwości spożywania pieczywa. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty alergologa.