Alergia po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Dzień dobry, Jestem niecałe 3 tygodnie po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Od kilku dni mam silną pokrzywkę i pęcherze. Lekarz POZ przepisał mi Aleric i Ca, a gdy na to nie było reakcji, zastrzyki: clemastin domięśniowo i Corhydron100 dożylnie. Dermatolog potwierdził alergię, ale stwierdzi, żeby nie brać zastrzyków tylko encorton 10 mg 3 tabletki na raz po śniadaniu. Chciałabym spytać, czy mogę w tak krótkim czasie po usunięciu pęcherzyka łykać sterydy, czy nie lepiej zostać przy zastrzykach?

Witam. Zarówno corhydron jak i encorton zawierają sterydy których działanie ma na celu wygaszenie rekcji alergicznej. Jak najbardziej może Pani przyjmować w tej sytuacji leki doustne.