Alergia pokarmowa i wyniki testów

Mam alergie na Tiuramy co wyszlo z testow platkowych. Mialem rowniz robione badania na alergie pokarmowa z ktorej wynika ze uczulony jestem na zyto oraz trawy. Staram sie jak moge unikac tego wszystkiego ale zmiany wciaz sie czasami pojawiaja. Zrobilem sobie test FoodDetectiv na nietolerancje pokarmowa w laboratorium lecz 2 alergologow powiedzialo mi ze te testy to bzdury. Na tescie wyszlo mleko gluten gorczyca i kukurydza. Zaznaczam ze w testach na celiakie wszystko jest ok. Czy ufac badaniom?

Dzień dobry,
Nie do końca zgadzam się z twierdzeniem, że takie testy to bzdura. Oczywiście maja swoje minusy i nie zawsze i nie w pełni można na nich polegać. Jednak skoro pojawiają się u Pana problemy, a testy i tak są już zrobione, to proszę wykluczyć z diety produkty, które wykazały testy i po prostu to przetestować. U moich podopiecznych sprawdzało się to w ok. 80 %. Jest szansa, że i u Pana testy wykazały właściwe produkty. Jednak proszę uważać przy komponowaniu takiej diety redukcyjnej, a najlepiej indywidualnie skonsultować ją z dietetykiem. Wykluczając dany produkt zawsze należy go czymś zastąpić tak, aby nie nabawić się niedoborów.

Dzien Dobry,

należy zacząć od tego, że alergie pokarmowe a nietolerancje czy nadwrażliwości to zupełnie inne mechanizmy. Z wynikami testów na nadwrażliwości proszę udać się do dietetyka, który wyjaśni sytuację i dobierze odpowiednią dietę.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Natalia Główka
dietetyk kliniczny, dietetyk sportowy
www.nutricus.pl