Alergia pokarmowa i zmiany skórne

Mam alergie pokarmową. Jestem uczulona na seler, pszenicę itp. Moje pytania: czy uczulenie na korzeń selera = uczuleniu na korzeń naciowy? Czy jest jakiś doraźny lek w przypadku wystąpienia alergii? chodzi tu przede wszystkim o duszności, występujące chwilę po spożyciu alergenu(niestety nadal odkrywam nowe). Czy pszenica u alergika powoduje zmiany skórne(suche placki na ramionach)jak szybko po odstawieniu one zejdą?Ile powinien trwać detox żeby oczyścić organizm i jak powinien wyglądać? Dziękuję

Powinna się Pani koniecznie skonsultować z alergologiem. Jeżeli alergia może objawiać się nie tylko zmianami skórnymi, ale wręcz duszonościami celowe jest wykonanie badań mających na celu ustalenie które alergeny na Panią działają, gdyż takie przypadkowe "odkrycie" po spożyciu może być niebezpieczne dla zdrowia. Choć najskuteczniejszym postępowaniem i zawsze zalecanym w alergii pokarmowej jest całkowita eliminacja alergenów z diety, to istnieją leki do podawania doraźnego - powinny zostać przepisane przez alergologa. Nie oznacza to, że będzie Pani mogła alergeny spożywać, ale gdyby przypadkowo dostały się do Pani pożywienia będzie Pani w stanie przeciwdziałać objawom. Alergia na seler korzeniowy oznacza, że powinna Pani również unikać selera naciowego. Co do okresu ustępowania objawów jest on różny, zależnie od stopnia nasilenia alergii - może potrawać nawet do kilku tygodni.