Alergia układu oddechowego i niedobór żelaza u 11-tygodniowego dziecka

Witam, Mam 11tyg. dziecko. W ostatnim trym ciąży miałam anemię, a dziecko urodziłam w 38 tyg.ciąży. Niestety okazało się, że ma alergię (jeszcze nie wiem na co, bo czekam na badania),nasza pediatra mówi że to alergia ukł.oddechowego, w związku z czym często ma katar, i raz już miał zapalenie płuc.Podobno od tego ma niedobór żelaza, podaję mu 1ml,Ferrum lek, jednak niepokoi mnie czy tak małemu dziecku mogę nie powinno się uzupełnić żelaza jakoś szybciej, bo wiadomo, że syrop działa wolnoDziękuję

Zapalenie płuc nie jest manifestacją choroby alergicznej ( w 11 tygodniu życia ), a rzadko później, owszem zapalenie oskrzeli z rozlaną obturacją drzewa oskrzelowego prędzej.
Proponuję dogłębniejszą analizę pediatryczna i ocenę pediatryczną dziecka w poszukiwaniu niedoborów i ew przyczyny objawów ( bo też nie podała Pani jakie one są ).