Alergia w okresie pylenia drzew w 30. tygodniu ciąży

Jestem w 30 tygodniu ciazy i od kilku tygodni cierpie na sila alergie szczegolnie w okresie pylenia drzew i trwa. Dreczy mnie dylemat czy powinnam zazywac Calcium Alergo Plus (wapn+kwecetyna+cynk) czy moze sa jakies inne odpowiegniki leku ktory nie zaszkodzi mojemu malenstwu. Bardzo dziekuje za rade :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy alergii są bardzo nasilone, sugeruję by skonsultowała się Pani z lekarzem prowadzącym Pani ciążę. Stosowanie leku Calcium Alergo Plus zapewne nie będzie przeciwwskazane, aczkolwiek być może lepiej będzie zastosować inny preparat, np. antyhistaminowy.