Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergiczne testy skórne a podawanie leków

Witam. O2 marca czyli za 5 dni dziecko ma testy alergiczne skórne. Czy moge podawać jakieś leki na przeziębienie np. inhalacje sól mucosolvan, syrop prawoślazowy lub z babaki lancetowatej, czy prawoślazowy, lipomal. Wiem, że nic przeciwból. i przeciwgorączk. oraz na alergie nie wolno.Coś go bierze a nie chcę kolejny raz przekładać termin
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk
Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk Dietetyk

Witam

Jeśli dziecko aktualnie jest przeziębione, to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć że w organizmie toczy się stan zapalny oraz i tak już został zaktywizowany układ odpornościowy i produkcja przeciwciał. Proszę jeszcze skonsultować tę kwestię z lekarzem, ale prawdopodobnie i tak tzeba będzie przełożyć badanie. Żeby zachować jego wiarygodność.

Pozdrawiam Asia Szmitka-Łuszczyk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy