Alergiczny nieżyt nosa: z czym związane są moje objawy?

Witam otóż problem wygląda tak, gdy coś jem nieważne czy ciepły posiłek, czy zimny zaczynam czuć, że towrzy mi się wydzielina, dzieje się to także po zmianie temperatury. Problem jest uciążliwy i nie umiem sobie poradzić z tym. W nocy jest ok. zero innych objawów alergicznych jak spojówki, kichanie, itp. nic komplentnie. Brałem leki z p******, a******* (nic prócz osłabionej odporności i krwi z nosa) dodatkowo muszę powiedzieć, że rano i wieczorem choć już 2 tygodni nie biorę a*****, lecą skrzepy z krwią z nosa, czasami w ciągu dnia smugi krwi razem z wydzieliną. Wyniki krwi dobre, zatoki czyste. Testów alergicznych nie robiłem, lecz nikt z rodziny alegri nie ma. W wymazie wyszedł gronkowiec złocisty, hodowla obfita MSSA/MLSB (+). Jednak laryngolog powiedział, że to na pewno nie przez to. Uprosiłem o antybiotyk. Dostałem maść na m*******, o ile się nie mylę b*******. Prócz tego kupiony nawilżacz i stosuję miód. Czytałem o naczynioruchowym nieżycie nosa, ale zostały mi chyba lekko c****** i k*******? Nie znalazłem na żadnym forum żadnej sensownej porady jak rozwiązać ten problem. Czy to możliwe, że od to gronkowca? Czy to NNN? Czy może coś innego? Proszę o pomoc, bo jest to bardzo uciążliwe.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Opisane objawy wskazują na naczynioruchową etiologię. Ich nasilenie może być zwiększone w wyniku leków obkurczających naczynia, jakie stosował Pan dodnosowo. Leki te przyjmuje się 3-5 dni, w przeciwnym razie może dojść do paradoksalnego wzmożenia produkcji wydzieliny oraz obrzęku sluzówki z uczuciem nasilenia uczucia "zatkania" nosa, a ponadto krawawień z nosa.
Na podstawie opisu objawów można stawiać podejrzenie, a nie diagnozę dlatego warto udać się do laryngologa, który przeprowadzi rynoskopię przednią, a jeśli będzie trzeba zleci dokładniejsze badania.
Pozdrawiam