Alergiczny świąd skóry a stres

Witam, mam problem - jestem alergiczką i moja skóra szybko reaguje na różne czynniki. Wystarczy, że zjem coś, co mi nie do końca leży, i pojawia się wysypka lub swędzenie skóry. Świąd jest bardzo uciążliwy, nie wypada mi się drapać, więc tego nie robię, ale to mało przyjemne... Ostatnio zauważyłam, że swędzenie skóry pojawia się także, gdy jestem w stresie - czy to przypadek, czy to też jest objawem uczulenia? Co mam zrobić, żeby świąd skóry zniknął?

Stres zdecydowanie nasila objawy alergiczne skóry,w tym świąd.Oczywiście bardzo istotna jest dieta.Jeżeli wie Pani,które pokarmy wywołują uczulenie,nalezy je wyeliminować,i włączyć leczenie p-histaminowe np.Zyrtec,ćlarytynę.