Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Witam,
Proszę zgłosic problem w najblizszej placówce leczenia uzależnień.Tam zarówno mąż dostanie pisemne zawiadomienie o koniecznosci stawienia sie na badania i ew.terapię,jak i Pani bedze mogła uzyskać pomoc dla siebie.W razie braku takich placówek,problemem zajmuje się MOPS,gdzie jest możliwość uzyskania wsparcia kuratorów i skierowania na leczenie przymusowe .Można nezależnie od tego zawiadomić pogotowie i zacząć procedurę od detoksykacji męża w warunkach szpitalnych.Niewątpliwie wraz z leczeniem męża,należy chronć dziecko i siebie przed skutkami nadużywania alkoholu a sama Pani tego nie będzie w stanie zrobić.
Proszę zacząć bezzwlacznie,nie czekając ,aż suyuacja się powtórzy.
Pozdrawiam i zyczę stanowczości.

0

Witam Panią. Opisany przez Panią objaw padaczki poalkoholowej należy do ostrych objawów abstynencyjnych związanych ze spadkiem stężenia alkoholu we krwi. Oczywiście przy tym możemy mówić o zagrożeniu zdrowia i życia. Być może z tego powodu pojawia się jedno z Pani pytań jak mężowi pomóc. To oczywiste, że jako najbliższej osobie pojawia się u Pani poczucie odpowiedzialności. Jednak tutaj czyha na Panią pułapka. Jeśli mąż będzie miał przekonanie, że nie w jego rękach jest jego zdrowie i życie tylko w Pani to takie zwolnienie z odpowiedzialności będzie sprzyjało dalszemu piciu. Proszę bardziej zwrócić uwagę na siebie i na swoje dziecko. Oboje ponosicie koszty związane przede wszystkim z poczuciem bezpieczeństwa, które jest naruszone przez picie i zachowanie Pani męża (jak bardzo jest ono naruszone Pani jako żona i mama wie najlepiej). Myślę, że różne próby rozmowy ma Pani za sobą. Jeśli okazały się nieskuteczne to narażone jest jeszcze Pani poczucie wartości i samoocena. Są dwie drogi, których może Pani spróbować. Pierwsza to zgłoszenie się do poradni leczenia uzależnień, gdzie mają również program dla rodzin-bliskich osób z problemem alkoholowym. Taka poradnia pracuje w ramach NFZ. Może się Pani dowiedzieć tam co robić a czego nie robić w kontakcie z osobą pijącą. Druga droga to zgłoszenie swojej sytuacji do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. To zespół osób, które w pierwszej kolejności będą motywować Pani męża do podjęcia leczenia dobrowolnie. Jeśli Pani mąż nie podejmie tej szansy komisja skieruje sprawę do sądu w celu zobowiązania Pani męża do leczenia odwykowego. Proszę pamiętać, że ważna będzie Pani konsekwencja w działaniu na rzecz bezpieczeństwa własnego i córki a Pani mąż powinien wziąć odpowiedzialność za siebie oraz za bezpieczeństwo Waszej córki. Pozdrawiam Panią.

0

Dzień dobry, myślę że w pierwszej kolejności powinna pani sobie odpowiedzieć na pytanie czy na pewno chce się pani rozstać z chłopakiem, jeżeli odpowiedź brzmi tak, nie warto zwlekać ponieważ pozostawanie w związku wbrew sobie będzie raniące zarówno dla pani jak i partnera. Pozdrawiam.

0

Mąż powinien podjąć terapię swojego uzależnienia, bo najwyraźniej nie jest w stanie otrzymać abstynencji. Ma pani prawo od niego tego wymagać - dla dobra swojego, córki i jego zdrowia. Sposoby zachowania w takich sytuacjach może pani poznać zgłaszając się do poradni leczenia uzależnień i konsultując się z terapeutą. W tej sytuacji proszę myśleć przede wszystkim o sobie i dziecku.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

0

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty