Alkohol w trakcie leczenia kanałowego

Witam, dzisiaj miałem leczenie kanałowe zęba, lekarz wyciągnął nerw, założył opatrunek ( i zrobił inne czynności których za bardzo nie wiem jak określić). Za tydzień idę na dokończenie tego zęba czyli wypełnienie kanału i odbudowę zęba. Moje pytanie brzmi czy dopóki nie skończę tego zęba mogę pić alkohol. czy ma to jakiś wpływ na leczenie.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie leczenie warto nie palić tytoniu oraz powinno się zrezygnować też z alkoholu. Po leczeniu warto odczekać jeszcze ok 24h i można wrócić do swoich przyzwyczajeń. : )