Alkoholizm co weekend u męża

Może to nie jest jakas poważna sprawa, ale mnie strasznie to denerwuje. Mój mąż lubi wypić. Ostatnio jak poszedł z kolegami to wrócił i miał straszny atak złości. Nie miał świadomości co się z nim dzieje. Czeka na piatek lub sobote bo wtedy pije piwka, jak prosze go by nie pił bo chciałabym z nim spędzić czas to mówi ze on tylko w weekend może wypic. Nic do niego nie dociera. Nie wiem co mam zrobić. Nie pije 1 czy 2 piwa ale 4. nie umie odmowic. Pije jak wode a to juz jest dziwne:/ co robić?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Być może zachowanie Pani męża nie jest jeszcze uzależnieniem od alkoholu, ale styl picia, jaki prezentuje Pani małżonek, można określić jako picie ryzykowne. Pije w weekendy, wyczekuje weekendów, bo jak twierdzi, tylko wtedy może się napić, nie potrafi odmówić namowom kolegów, ignoruje Pani prośby. Picie ryzykowne może być przedsionkiem choroby alkoholowej. Jak pomóc mężowi? Niestety, nie może go Pani do niczego zmusić, ale proszę rozmawiać z mężem, zachęcać go do konsultacji ze specjalistą w ośrodku terapii uzależnienia od alkoholu i wytłumaczyć mu, co Pani czuje, gdy on nadużywa alkoholu, że to dotyka całej Państwa rodziny.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!