Alkoholizm i brak sensu w życiu

Witam. Mam 24 lata,moje rodzice byli alkoholikami. jestem sierotą. mam 5 rodzeństwa j.mam trzech braci jeden pracuje dwoje pije alkochol . A z rodzeństwem się nie dogadujecie tak za bardzo nie rozmawiamy o swoich problemach . . Mam słabą psychikę leczyłam się mam lęk depresyjny chodziłam do psychologa do psychiatry nic to nie dało nie daje sobie rade z przeszłością . nie ma dla mnie sensu życia . moje życie tylko pod górkę nie ma lekko, okrutny ten świat dla mnie jest.

witam,
z tego co Pani pisze wynika, że jest Pani trudno pogodzić się z przeszłością i mimo szukania pomocy i korzystania z różnych specjalistów nadal potrzebuje Pani wsparcia. Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który zajmuje się psychoterapią dla Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA). Bezpłatną pomoc w tym zakresie może Pani uzyskać w publicznych poradniach uzależnień. W Gdańsku jest kilka takich miejsc, proszę szukać w internecie lub zadzwonić np do Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień tel 58 320 44 04 lub 58 320 02 56, tam otrzyma Pani wszelkie kontakty. Pozdrawiam

Boryka się Pani z następstwami syndromu DDA i konieczne jest, aby przeszla Pani terapię. Grupowe formy terapii są najczęściej dostępne bezplatnie. Z psychoterapii indywidualnej można skorzystać w ramach świadczeń przez 12 tygodni, potem niestety już tylko prywatnie. Zachęcam, aby poszukała Pani psychoterapeuty od problematyki uzależnień, któremu może Pani zaufaći podjęła leczenie. Wyjście z impasu jest jak najbardziej możliwe, lecz - ze względu na Pani obcążenia i objawy - terapia jest koniecznością. Być może potrzebna będzie też wizyta u diświadczonego lekarza psychiatry.