Alkoholizm matki i trudna sytuacja życiowa

Witam. Mam na imie Daniel i mam 19lat. Moja mam ma problem z alkocholem, ostatnio piła 4 dni z rzedu bałagan w domu, a ona lezy nieprzytomna, pracuje po 12godzin na produkcji wiec jak wracam jestem zmeczony... A musze przejąć obowiazki po niej... Przez nią rzuciłem szkołe, by zarobic na dom, czuje sie zmeczony psychicznie, mam dosc.. Rodzina nas olała, zyje tylko dla młodszego brata... Tata udaje ze wszytsko jest okej. Trace nadzieje, na to, ze bedzie lepiej, gdzie szukac pomocy?

Dzień dobry. To co Pan opisał to bardzo przykra sytuacja, ale i poważna sprawa. Można rozpocząć działania dwutorowo. Po pierwsze może Pan udać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie zespół profesjonalistów udzieli Panu podstawowej pomocy socjalnej, prawnej i psychologicznej. Powinien Pan otrzymać także informacje co można zrobić gdy bliska osoba z rodziny tak skrajnie nadużywa alkoholu. Najpierw trzeba ugasić ogień, żeby później móc zbudować coś nowego. W dalszej perspektywie warto rozważyć konsultację u psychoterapeuty, który mógłby pomóc Panu powrócić do równowagi o rozpocząć nowy etap w życiu.

Serdecznie pozdrawiam.