Alkoholizm u ojca i otrzymanie renty

Witam serdecznie, Mamy w rodzinie problem alkoholowy, ojciec jest alkoholikiem od 18 lat nie radzimy już sobie z nim wpędził rodzinę w bardzo duże długi a na dodatek wszystkiego się wypiera nie ponosi za swoje czyny konsekwencji, znęca się fizycznie i psychicznie, nie podejmuje żadnej pracy, nie wiemy co możemy zrobić. Czy jest możliwość załatwienia niepoczytalności i renty?

Witam,

Mam nadzieję, że korzystacie Państwo z pomocy Poradni Leczenia Uzależnień oraz Klubu AA. W sprawie, o której Pani mówi warto skontaktować się z prawnikiem. Można szukać możliwości bezpłatnej porady, np. w fundacjach czy na wydziałach prawniczych uczelni wyższych. Może warto skorzystać też opcji rozdzielności majątkowej.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Zachęcam do skorzystania z pomocy Ośrodka Terapii Uzależnień. Można tam uzyskać wsparcie dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych, zarówno psychologiczną jak i porada prawną. Dowiedzą się Państwo jak poradzić sobie z sytuacją zarówno w kontekście relacji z ojcem, jak i o możliwych sposobów działania w celu uniezależnienia finansowego.