Alkoholizm u partnera

Jestem po rozwodzie mam dziecko z tego związku teraz jestem z nowym partnerem urodziło nam się dziecko ale niestety moj facet co 2 tygodnie wychodzi i pije z ojcem mam tego dość coraz więcej się kłócimy on się wyprowadza i wraca i nic się nie zmienia a najgorsze że ja go dalej kocham nie chce żeby 2 syn wychowywał się bez ojca bo widze jak 1 synowi brakuje ojca czesto mi to wypomina a może ja się okłamuje jest mi źle z tym wszystkim ale jak go nie ma to płacze za nim i jest mi źle Co mam robic

Witam serdecznie,
jeśli tak jak pani pisze partner coraz częściej zaczyna wychodzić "na picie" z ojcem, to proponuję zgłosić się do Poradni Terapii Uzależnień i porozmawiać z terapeutą bądź psychologiem o swoim problemie. Takie porady są bezpłatne, pod warunkiem , ze pani jest ubezpieczona.
Pozdrawiam

Witam. Jak mniemam zwiazek z drugim partnerem jest na zasadzie konkubinatu. Może Pani pomyśleć, ze po co zakładać sobie drugi raz pętlę na szyję. Dla dzieci ważniejszy jest spokój w domu i zdrowa atmosfera aniżeli rodzic, który sprawia cierpienie.
Magdalena Brabec

Witam, myślę, że mogłaby Pani poszukać wsparcia i pomocy u psychologa, tak, aby odzyskała Pani dobre samopoczucie i skonfrontowała się z własnymi obawami. Może się okazać , że obecny Pani partner nie jest na tyle dojrzały emocjonalnie, żeby realizować się w roli ojca i partnera. Może warto byłoby zaangażować go w prace gospodarcze i wychowawcze?