Alkoholowe ciągi mamy

Witam, moja mama jest alkoholiczką już od pewnego czasu (2-3) lata. Nie ukrywam, że z moim tatą i bratem mamy już tego dosyć. Mama ma takie ciągi alkoholowe - potrafi tydzień pić a później miesiąc nie pić. W trakcie tego trzeźwego miesiąca oczywiście zarzeka się, że już nigdy nie wypije, ale wiadomo jak organizm się wygeneruje to domaga się alkoholu i jest znowu to samo.

Warto, żeby skorzystali Państwo z poradni dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych. Będą Państwo mogli skorzystać ze wsparcia, porozmawiać z tymi, którzy pozytywnie przeszli proces trzeźwienia bliskich, skorzystać z edukacji dotyczącej oddawania odpowiedzialności za picie, stawiania granic, asertywności i dbania o siebie w relacji z osobami uzależnionymi.

Witam,

To właściwie dobrze, że Pani oraz reszta rodziny macie "dość" obecnej sytuacji. Z pewnością jest ona dla wszystkich trudna. Natomiast takie poczucie, że "to już za wiele" jest dobrym wstępem, aby ją zmienić. Taka postawa jest też jasnym sygnałem dla osoby uzależnionej, w tym wypadku Pani mamy, że reszta rodziny nie daje zgody na tego typu zachowania. Jednak walka z uzależnieniem jest zawsze trudna i dobrze jest się do niej porządnie przygotować, a także mieć wsparcie na każdym jej etapie. Polecałabym zgłoszenie się do ośrodka rozwiazywania problemów alkoholowych (lub podobnego). Dostaną tam Państwo z pewnością wszelkie wsparcie, jakie będzie potrzebne- wiedzę i terapię oraz wsparcie grupowe, zarówno dla mamy, jak i reszty rodziny.