Alloplastyka i złamanie kości udowej

Witam Pana doktora, czy złamanie szyjki kości udowej podczas operacji jest traktowane jako powikłanie alloplastyki stawu biodrowego? Jak często występuje taka sytuacja? Ewa Kaczmarska.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Złamanie okołoprotezowe jest jednym z powikłań protezoplastyki stawu biodrowego. Częstość występowania powikłania wynosi do 18% dla endoprotezoplastyk pierwotnych.