Alloplastyka stawu biodrowego a wzrost wagi

Witam. Mam 48 lat. Jestem po alloplastyce stawu biodrowego ( 03. 2013 r.) Po operacji bardzo przytyłam, Zawsze byłam szczupła. Z rozmiaru ubrań 40 - na 44 i 46. Nadal tyję, bez przejadania.Od pół roku zdiagnozowano u mnie (oprócz alergii) astmę oskrzelową (biorę asaris), a niedawno wyniki USG tarczycy i TSH wykazały niedoczynność tarczycy. Zaczęłam z powrotem kuleć , a w miejscu operowania czuję dyskomfort i ból. Mam otyłość brzuszną. Chcę schudnąć, Tu gdzie mieszkam nie ma rehabilitacji. Mira

Przyczyn może być kilka:
1/ Po operacji zmniejszyła Pani aktywność fizyczną
2/ Niedoczynność tarczycy spowodowała dodatkowo przybór wagi
3/ Wchodzi Pani w okres menopauzalny
Proponuję konsultację endokrynologiczną, więcej ruchu w miarę możliwości oraz odpowiednią, niskokaloryczną dietę
Pozdrowienia

dr n.med Artur Grodzki