Alloprzeciwciał odpornościowych do antygenów krwinek czerwonych

Witam. Ostatnio miałam robione badania na krupę krwi. Wynik to 0 Rh D+ dodatni, również otrzymałam taką informację : alloprzeciwciał odpornościowych do antygenów krwinek czerwonych - nie wykryto. Co to oznacza? ( Nie spodziewam się dziecka)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przeciwciała odpornościowe są to przeciwciała skierowane przeciwko antygenom krwinek czerwonych innych niż te na własnych krwinkach. Badanie takie rutynowo wykonywane jest w ciąży i ma za zadanie wykrycie głównie przeciwciał skierowanych przeciwko antygenom krwinek czerwonych płodu. Jeśli takich przeciwciał nie wykryto, to nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju.