Alloprzeciwciała w krwi po porodzie

Witam po porodzie w mojej krwi wykryto alloprzeciwciala odpornosciowe anty-d z ukladu rh i nie zakwalifikowano mnie do podania immunoglobuliny! Co to oznacza, dlaczego jej nie podano k czy bede jeszcze mogla spokojnie zajsc w ciążę. Moj syn ma rh+

Lek. Marta Gryszkiewicz

Immunoglobinę podaje się gdy matka ma krew Rh(-), dziecko Rh(+), gdy u matki nie stwierdza się przeciwciał anty-d. Ponieważ Pani organizm je wytworzył, podanie immunoglobuliny nic by nie zmieniło. Podaje się ją pacjentkom w celu zapobiegnięcia wytworzenia przeciwciał anty-d. W kolejnej ciąży istnieje ryzyko konfliktu serologicznego.