ALT i AST a ocena stanu wątroby

ALAT AspAT Czy te parametry wystarczą w celu oceny stanu wątroby? czy powinnam wykonać też ALP, GGTP , DLH ? Jeśli ALAT i AspAt wyjdą ok to czy na 100 procent mogę być pewna, ze nie mam problemów z wątrobą. pozdrawiam

Pełen zakres oceny funkcji wątroby powinien obejmować poza aktywnością ALAT, ASPAT także GGTP, fosfatazy alkalicznej, poziom bilirubiny, morfologia, poziom albumin i cały układ krzepnięcia.