Ambulatoryjnie badanie poziomu cukru

witam , wykonalem ambolatoryjnie badanie poziomu cukru i wynik 114. Wynik jak opisano jest powyzej normy.Dostalem kiedys glukometr wiec od 6 dni rano wykonalem badanie w domu i otrzymalem wyniki 100,114,84,116,114 i 110. Czy powinienem cos z tym zrobic?Mam 51 lat,176cm i waze 75kg. Uprzejmie prosze o wyjasnienie dziekuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na podwyższone poziomy glikemii sugeruję dalszą diagnostykę w kierunku cukrzycy, tj. wykonanie OGTT.