Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Amfetaminy a silne bicie serca

Witam. W zeszły piątek zażyłem ok. 1 gram amfetaminy. Pierwszy raz o godz. 18:00, drugą o 22:00. O północy zacząłem mieć problemy z sercem, biło mi jak oszalałe. Zasnąłem dopiero w sobotę wieczorem. Do czynienia z amfetaminą miałem już wcześniej, wciągałem sporadycznie raz w miesiącu, a nawet rzadziej. Problemy z biciem serca mam do dnia dzisiejszego. Czy jest to objaw krótkotrwały czy mam się koniecznie udać z tym do lekarza? Staram się dostarczać organizmowi odpowiednich składników.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dlaczego nadciśnienie tętnicze jest groźne?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Śmiertelna dawka amfetaminy to ok. 1 gram u osób dorosłych lub >2 mg/kg masy ciała, dlatego niemożliwe, że zażył Pan 1 gram amfetaminy, skoro był Pan w stanie napisać tego posta. Jeżeli jednak zażył Pan w ciągu doby znaczną ilość tego środka psychoaktywnego ("na raty"), nadużył Pan amfetaminy, to jak najbardziej mogły pojawić się objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego, np. tachykardia, ból w klatce piersiowej, nadciśnienie tętnicze, skurcz naczyń krwionośnych, kołatanie serca. Przyczyną śmierci po przedawkowaniu amfetaminy jest najczęściej paraliż mięśni oddechowych lub zatrzymanie akcji serca w przebiegu zaburzeń rytmu lub zawału. Nie mam pojęcia, kiedy problemy z sercem u Pana miną i czy jest to objaw krótkotrwały. Radziłabym Panu skonsultować się z lekarzem kardiologiem, by zbadać kondycję Pana serca i zaprzestać przyjmowania amfetaminy. Amfetamina niszczy Panu zdrowie! Zachęcam też do przeczytania artykułu: Uzależnienie od amfetaminy. Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Amfetamina występowała w dawce 5miligram w tabletce, gdy była w polskim lekospisie (Psychedrinum). A 1 g to 1000 miligram!. Prawdopodobnie była to jednak "działka" 100mg... Tak czy owak, jest to działanie autodestrukcyjne. Amfetamina jest środkiem pobudzającym i z natury rzeczy pobudza układ krążenia i psychikę. Skutki dla poszczególnych osób są trudne do przewidzenia, gdyż stanowią wypadkową różnych czynników, nie tylko dawki. Np. nie czuje się pragnienia, co w połączeniu z aktywnością fizyczną, np. tańcem - prowadzi może do odwodnienia i następowych zaburzeń elektrolitowych groźnych dla życia...

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy