Aminotransferaza alaninoaj 36 i cholesterol 214

witam,co to znaczy jesli mam aminotransferazy alaninowej 36 a norma jest do 30.i drugie pytanie cholesterol 214 i cholesterol hdl 62 czy to jest duzo ponad norme,prosze o jakies wskazowki,dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki niewiele odbiegają od normy,sugeruje obserwacje oraz dietę ubogotluszczowa i regularna aktywność fizyczna.
Pozdrawiam