Aminotransferaza alaninowa w próbach wątrobowych

Witam ostatnio zrobiłem próby wątrobowe i wyszło mi aminotransferaza alaninowa (ALT) 44 g/dl a norma to 31, i aminotransferaza (AST) 34 U/l a norma 37 co to oznacza czy mam się martwić

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wyniki są prawidłowe - nie ma powodów do niepokoju. Ze względu na graniczne wartości sugeruję zwrócić baczną uwagę na dietę oraz zrezygnować z alkoholu.