Amnezja desocjacyjna i depresja u mężczyzny

Chcialabym z kims porozmawiac.Moj maz od 6 miesiecy ma problem z pamiecia.Nie pamieta niczego z wlasnego zycia z przeszlosci. .Lekarz psychiatra okreslil jego stan,jako amnezja desocjacyjna.Depresja mojego meza towazyszaca zanikowi pamieci poglebia sie i dlatego lekarz skierowal go na leczenie do specjalnego osrodka.Czy moj maz ma szanse na powrot do zdrowia i jak mu pomoc ?

Witam
W zależności od podłoża zaburzeń - czy jest ono neurologiczne ( w wyniku jakieś urazu, wypadku, choroby) czy emocjonalne - poprawa może być większa lub mniejsza, Mózg ma nieograniczone możliwości i dzięki odpowiedniej rehabilitacji i terapii mąż może i nauczyć się żyć z trudnościami lub wrócić do zdrowia.

Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Pomocna byłaby dla Pani Męża rehabilitacja neuropsychologiczna, jak również Pani
obecność i wsparcie, byłyby dla Pani Męża dużymi zasobami w kierunku zdrowienia.

Tylko lekarz prowadzący Pani Męża będzie mógł doszczegółowić odpowiedź na Pani pytanie.

Życzę Pani i Mężowi wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej