Amotaks dla 6-letniej córki

Witam. Córka we wrześniu skończy 6 lat waga ok 21 kg. Lekarz przepisał jej antybiotyk Amotaks Dis 500 mg 2 x dziennie jedna tabletka. Jednak ma ulotce jest napisane dawkowanie jedynie dla dorosłych i dzieci od 10 roku życia od 40 kg. Czy powinnam podać córce tak silna dawkę ??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana dawka zdecydowanie nie jest zbyt wysoka dla dziecka o podanej masie ciała. Nie ma powodów do niepokoju. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.