Amputacja piersi wraz z węzłami a lot samolotem

W lutym tego roku miałam amputację piersi wraz z węzłami. Nie miałam chemioterapii ani naświetleń. Biorę tomoksyfen egis. Mam śladowy obrzęk ramienia. Czy mogę lecieć samolotem na krótkiej trasie Gdańsk-Kraków?

Lek. Marta Hat

Witam! Nie ma przeciwwskazań do lotu samolotem w Pani przypadku. Przeciwwskazaniem są następujące schorzenia: ciężkie nadciśnienie tętnicze, niestabilna choroba wieńcowa, niewyrównana niewydolność krążenia, przebyty w ciągu ostatnich 6 miesięcy zawał serca, anemia ze stężeniem hemoglobiny mniej niż 9g na 100 ml krwi, odma opłucnowa, przebyta niedawno operacja brzuszna, ciąża powyżej 35 tygodnia, niewydolność oddechowa, ostre choroby infekcyjne, choroby psychiczne. pozdrawiam serdecznie!