Analiza badania echa serca

Stan ogólny dobry Drżeń patologicznych nie ma Akcja serca miarowa 90/min Tony prawidłowe Cichy niecharakterystyczny szmer skurczowy wzdłuż lewego brzegu mostka Wątroba pod łukiem RR 130/80 T.udowe (++) EKG rytm zatokowy miarowy o częstości 90/min. Oś + 90* utrudnienie przewodnictwa w prawej komorze ECHO Proporcje jam serca prawidłowe Zastawka aortalna prawidłowo zbudowana trójpłatkowa przepływ do 1,5 m/s Wymiary jam serca i kurczliwość w normie Przplywy przez zastawki prawidłowe Krążenie hiperK
ponad rok temu

Witam serdecznie. W badaniach nie stwierdzono istotnych odchyleń od normy. Krążenie hiperkinetyczne to stan, w którym objętość minutowa serca jest znaczna pomimo niskiego ciśnienie tętniczego krwi. Prawdopodobnie wiążę się to z przyspieszoną, choć jeszcze prawidłową akcją serca - 90/min. Myślę że warto poszukać przyczyn dla których serce bije tak szybko - nadczynności tarczycy, zaburzeń elektrolitowych czy stresu.