Analiza badania mammograficznego

Analiza badania mammograficznego. Moja mama dostała dzisiaj pismo z Programu wczesnego wykrywania raka piersi. Jak mam rozumieć taki opis: Pierś o budowie tłuszczowej. W piersi lewej w miejscu-wg tarczy zegarowej : godzina 10 jest zagęszczenie o średnicy 36 mm, skala BIRADS 0 . Proszę o odpowiedz ponieważ strasznie się martwię.

Należy wykonać uzupełniające badanie USG, gdyż mammografia nie może w tym wypadku jednoznacznie wykluczyć bądź potwierdzić charakteru zmiany. Proszę, bez stresu umówić się na badanie.

Mammogrfia przesiewowa wskazuje na koniecznosc uzupelnienia diagnostyki - najczesciej jest to USG a byc moze takze biopsja piersi. Nalezy KONIECZNIE zglosic sie we wskazane w liscie miejsce. Na razie trudno ocenic, czy mamy do czynienia ze zmiana onkologiczna, czy nie.