Analiza badania na toksoplazmozę a starania o dziecko

Potrzebuję pomocy w sprawie analizy toksoplazmozy. Staramy się o dziecko od ok.1,6 roku,robiłam badania na FSH 11,77 LH 7.92 ESTRADIOL 45,87 ORAZ PROGESTERON 20,06.w SIERPNIU wyszła mi toksoplazmoza IgG>650 IU/ml w.ujemny IgM 1,12 COI
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeżeli wcześniej były oznaczane przeciwciała przeciwko toksoplazmozie i zarówno IgG jak i IgM były ujemne, powyższy wynik należy interpretować jako świeże zakażenie. W takiej sytuacji należy tymczasowo wstrzymać starania o dziecko.
Jeśli jednak oznaczenie w/w przeciwciał wykonała Pani po raz pierwszy, należy wykonać ponowne oznaczenie za około 2-3 tygodnie i porównać wyniki.